نظرسنجی کارشناسان/ صاحب نظران والیبال انتخاب می کنند

برترین بازیکن مرد والیبال در سال 1395 چه کسی است ؟

انتخاب بازیکن برتر مرد سال ۹۵ / از نگاه سیف الله ترابی - تحلیلگر والیبال + عکس

والیبال ایران: سیف الله ترابی، 3 بازیکن برتر ایران در سال ۹۵، بازیکن پدیده و اخلاق لیگ برتر والیبال را انتخاب کرد.

سیف الله ترابیبه گزارش والیبال ایران، در چارچوب طرح بزرگ انتخاب برترین بازیکن والیبال ایران در سال ۹۵، سیف الله ترابی کارشناس و تحلیلگر والیبال کشورمان به ترتیب از محمد موسوی، سعید معروف و شهرام محمودی به عنوان بازیکنان برتر نام برد و سلیم چپرلی را به عنوان پدیده و میلاد عبادی پور را نیز به عنوان بازیکن اخلاق لیگ برتر معرفی کرد. دلیل ترابی برای انتخاب های خود را در ادامه می خوانید:

 

1- محمد موسوی: از زمانی که والیبال را شناختم و خودم بازی کردم، محمد موسوی را به عنوان بهترین فردی دیدم که می توانست در تیمش تاثیرگذاری بسیار زیادی داشته باشد. موسوی با توانمندی بالا و دفاع های عالی تاکتیک حمله تیم رو به رو را خنثی می کند و در سال 95 عامل موفقیت تیم ملی و تیم باشگاهی بانک سرمایه بود. هرگاه موسوی خوب دفاع کرد تیم ملی درخشید و سرمایه پرواز کرد.

 

2- سعید معروف: داشتن یک پاسور توانمند، هوشیار و زیرک آرزوی هر مربی و اسپکری است. معروف با حضور در تیم ملی عامل تاثیر گذاری در روند پیشرفت والیبال ایران شد. در پیکان هم یک پاسور مسئولیت شناس، تاثیرگذار و خوشفکر بود که به هم قطاران خود اعتبار و شخصیت لازم می داد.

 

3- شهرام محمودی: بدون تردید در والیبال مردن امروز بازیکنان پشت خط زن از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. هرگاه غفور و محمودی هر دو در تیم ملی پر امتیاز بودند، والیبال ایران بر رقیبان خود پیروز شد. محمودی هم در تیم ملی و هم در تیم باشگاهی بانک سرمایه نقش تاثیرگذاری همچون اندرسون و کورک را ایفا کرد. امروز والیبال جهان به پشت خط زن های خودش می نازد و ما نیز به شهرام محمودی می نازیم.

 

پدیده لیگ برتر: سلیم چپرلی؛ هرچند بر نام جوانان شایسته مثل امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی، علی اصغر مجرد، مصطفی حیدری، محمدجواد حیدری، اسماعیل مسافر، میربابک موسوی، قاسم کارخانه و وحید والی مهر تایید و تحسین می زنیم، اما قامت بلند یک جوان رعنای گنبدی از دشت ترکمن صحرا به گونه ای در پیکان درخشید که دل ما را برای آینده پست دریافت کننده قدرتی تیم ملی قرص و محکم کرد. هرچند که باید هنوز در سرویس و دفاع کارش را بیشتر تکامل بدهد تا به پیمان اکبری دیگری که هیچ وقت در تیم ملی تعویض نشد، تبدیل شود.

 

بازیکن اخلاق: میلاد عبادی پور؛ بسیار خوشحالم این رعنا نوجوان 5 - 6 سال پیش والیبال ایران علی رغم تنگ نظری برخی از افراد به گونه ای در والیبال ایران چهره شد که هم می توان بازیکنی خوب و تاثیرگذار نامیدش و هم خوش اخلاق و شایسته. در تمام بازی های ملی و باشگاهی که انجام داد یک نمونه شایسته اخلاق و فرهنگ بود. به این آذری دلاور که گام به گام جلو آمد نمره 20 می دهم تا همچنان چون خورشید در مدار 20 بچرخد.

 

هرچند که در این نظرسنجی در خصوص داور برتر سال پرسشی نشد، ولی من اعتقاد دارم جدا از آنکه اکثر داوران ما سالم هستند و باید به کمیته داوران خداقوت گفت، بی تردید در داوری امسال ما  نام ارزنده مرتضی اکرمی داور شجاع آذری می درخشد. علی رغم تمام نامهربانی هایی که به داوران ما شد، اکرمی به داوری ما حقانیت دیگر و شخصیت پرفروغی بخشید.

انتخاب بازیکن برتر مرد سال ۹۵ / از نگاه سیف الله - تحلیلگر والیبال + عکس

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

سارا
-4 # سارا 1395-12-24 18:40
به غیر ازموسوی بقیه ی انتخاب ها معقولند
بلههههه موسوی خیلی تاثیرگذاره(البت ه تاثیرمنفی خخخ)با اون سرویس های خرابش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
یوسف
+5 # یوسف 1395-12-24 11:08
سرویسش مثل اندرسون میمونه یادفاع اگه غفورنبودجلوی کانادامیباختیم وبه المپیک نمیرفتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
کیومرث
-5 # کیومرث 1395-12-24 00:12
بجز معروف بقیه انتحابها معقولن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
A.min
+6 # A.min 1395-12-23 22:10
آقا شهرام محمودی درسته خوب کار کرد واسه تیمش ولی تاثیر گذار نبود تاثیر گذار موسوی بود که حتی ۱ ست هم بیرون میرفت سرمایه میباخت مثل پلی آف که نزدیک بود به تبریز ببازن.به نظر من غفور حقشه جزو ۳ بازیکن برتر باشه در ضمن بازیکن پدیده هم باید جواد کریمی میشد صد درصد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

اطلاع از جدیدترین اخبار نظرسنجی

برای اطلاع از آخرین اخبار و نتایج نظرسنجی عضو کانال ما بشوید

هم اکنون عضوم کن