والیبال ایران بررسی می کند؛ عملکرد تیم ملی و بازیکنان دو تیم ایتالیا و برزیل در فینال رقابت های والیبال المپیک ریو چگونه بوده است؟

قهرمانی والیبال برزیل المپیک ریوبه گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ فینال رقابت های والیبال المپیک ریو در حالی شب گذشته با برتری 3 بر صفر و قهرمانی برزیل به پایان رسید که یکی از جنگنده ترین بازی های این دوره از مسابقات را بین دو تیم برزیل و ایتالیا شاهد بودیم. در این بازی بسیار نزدیک که دو تیم با تمام توان به مسابقه برداختند، این طلایی پوشان بودند که توانمند تر ظاهر شده و در حضور 9 هزار تماشاگر خود سکوی نخست را تصاحب کردند.

از این رو عملکرد دو تیم که بسیار نزدیک دنبال می شد در فاکتور های مختلف اینگونه مورد برسی قرار داده شده است:
 
*سرویس:
برزیلی ها که در اکثر مسابقات خود در فاکتور سرویس بهتر از حریف بوده اند و سرویس یکی از نقاط قوت آنها بشمار میرود در این دیدار هم خوب عمل کردند. طلایی پوشان 7 بار در این بازی با سرویس های خود امتیاز گرفتند که سهم مائوریسیو ، فلیپه و لوکارلی هر کدام 2  و یک امتیاز هم سهم والاس بود. آنها علاوه بر امتیاز گرفتن از سرویس از آن برای تخریب سیستم دریافت ایتالیایی ها نیز استفاده کردند و موفق شدند تا ایتالیایی ها را در دریافت سرویس هایشان ناکام بگذارند که این موضوع را میتوان با نگاهی به آمار دریافت تیم ایتالیا درک کرد. لاجوردی پوشان که تا قبل از بازی فینال میانگین 42.8 درصد موفقیت در دریافت عالی از سرویس های حریفان را در کارنامه داشتند در این بازی در دام سرویس های برزیل افتاده و در مجموع تیمی با 27.8 موفقیت در دریافت ظاهر شدند که 15 درصد کمتر از میانگین دریافت آنها در سایر بازی هاست. البته ایتالیایی ها نیز در این دیدار بد سرویس نزدند و توانستند 2 امتیاز سرویس بگیرند و دریافت اول تیم برزیل را با 3 درصد افت نسبت به میانگین بازی های قبلی همراه کنند اما با این حال عالی نبودند و از امتیاز سرویس های پی در پی از زایتسف در لحظات حساس هم خبری نبود.

آمار والیبال المپیک
 
*خط حمله:
ایتالیایی ها در خط حمله بهتر از برزیلی ها بودند . خوانتورینا و زایتسف به ترتیب با 50 درصد و 43.5 درصد موفقیت در خط حمله بهترین مهاجمان جانبی میدان بودند .در تیم برزیل فلیپه و والاس به ترتیب 41.67 درصد و 30.30 درصد موفق به کسب امتیاز شدند .آنچه در خط حمله دو تیم عجیب بود عملکرد لانزا و لوکارلی بود . لانزا تنها 7.7 درصد موفقیت آمیز عمل کرد و لوکارلی صفر درصد ! در کار های سرعتی هم ساتکمپ ، بیراللی ، مائوریسیو وبوتی به ترتیب با 55.5 درصد ، 50 درصد ، 44.5 درصد و 40 درصد موفقیت عمل کردند . لازم به ذکر است مهاجمان برزیل 7 بار ابشارشان بدون برخورد به دست مدافعان ایتالیا به بیرون رفت در حالی که این رقم در مورد مهجمان ایتالیا برابر 5 است .
 

آمار والیبال المپیک

*توپگیری :
در این بازی شاهد توپگیری چندانی از جانب دو تیم نبودیم و تیم ایتالیا و برزیل به ترتیب 9 و 6 توپگیری در مجموع سه دست داشتند. زایتسف در این بازی 3 توپگیری و سرجیو، لوکارلی و لانزا هم هر کدام با 2 توپگیری بهتر از بقیه بودند.
 

*دریافت:
همیشه در هر بازی دریافت با سرویس های حریف رابطه عکس دارد زیرا این سرویس های حریف اند که باید دریافت شوند و هرچه حریف بهتر سرویس بزند دریافت مشکل تر می شود. این نظریه در بازی دیشب کاملا تایید می شد. ایتالیایی ها در این بازی دریافت بدی داشتند زیرا از آن طرف برزیلی ها سرویس های خوبی را می زدند . اما در زمین برزیل شرایط دریافت بهتر بود چون سرویس ایتالیایی ها ضعیف تر بود. در تیم ایتالیا لانزا، کولاچی و خوانتورینا به ترتیب 31.5 درصد ، 30 درصد و 15.8 درصد موفقیت داشتند درحالی که تا قبل از این میانگین موفقیت لانزا و کولاچی 42 درصد و تورینا 41 درصد بوده است. در تیم برزیل شرایط دریافت بهتر بود و سرجیو 54.5 درصد در دریافت موفق بود و لوکارلی و فلیپه هم به ترتیب 31.25 درصد و 26.1 درصد موفقیت داشتند. در مجموع تیمی هم ایتالیا 27.87 درصد و برزیل 35.71 درصد موفق عمل کردند .
 

آمار والیبال المپیک

*پاس:
دریافت بهتر در زمین برزیل نسبت به زمین ایتالیا نوید تنوع پاس بیشتر در خط حمله برزیل را می داد. برسی ها نمایانگر آن است که در زمین برزیل  18 بار از پاس های کوتاه برای مهاجمان سرعتی استفاده شده  در حالی که در زمین ایتالیا 13 بار. همچنین تنوع پاس های پایپ در زمین ایتالیا مثل قبل دیده نمی شد. در انتهای بازی معدل 11 پاس منجر به امتیاز برای برونو و معدل 10.67 پاس منجر به امتیاز برای جیانلی در نظر گرفته شد. لازم به ذکر است که دو پاسور بی خطا هم ظاهر نشدند و برونو یک خطا و جیانلی سه خطا داشتند.


 آمار والیبال المپیک
*دفاع:
ایتالیایی ها هر چند در بازی های قبلی خود عملکرد درخشانی در دفاع روی تور نداشتند اما برای دیدار نهایی این نقطه ضعف را تا حدودی بر طرف کرده بودند و در دفاع بهتر از برزیل ظاهر شدند.  آنها 7 دفاع منجر به امتیاز داشتند و 12 بار با دفاع آبشار مهاجمان برزیل را بازگرداندند. برزیلی ها هم 6 دفاع داشتند و 9 بار آبشار مهاجمان ایتالیا را با دفاع به زمینشان بازگرداندند. در عملکرد انفرادی بیرارلی با 4 دفاع منجر به امتیاز برترین مدافع میدان بود. والاس و فلیپه هم هر کدام دو دفاع منجر به امتیاز انجام دادند . نکته ای که در بخش خط حمله بیان شد و سعی بر آن داشتیم تا اطلاعات تکمیلی اش را در بخش دفاع بیان کنیم عملکرد لانزا و لوکارلی در خط حمله بود. لانزا که در بازی مقابل آمریکا مطمئن ترین مهاجم ایتالیا بود قطعا برزیلی ها برای خنثی کردن او برنامه داشتند که دیدیم در طول بازی با دفاع از پیش برنامه ریزی شده او را خنثی کردند تا فقط 7 درصد موفق عمل کند. ایتالیایی ها هم عین همین کار را بر روی لوکارلی انجام دادند و با دفاع منسجم او را خنثی کردند تا در خط حمله نتواند برزیل را کمک کند

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

ابوالفضل
+5 # ابوالفضل 1395-06-02 01:23
برزیل خیلی قشنگ تر از ایتالیا بازی کرد و واقعا تماشاگراهم دست کم نذاشتند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ناصر
+4 # ناصر 1395-06-01 21:24
نه به نظر من مشکل از خوانتورینا نبود. برزیل خیلی خوب بازی کرد اونا شرایط خیلی بهتری داشتن و تو سالن خودشون بودن وقتی نیمارم اومد تو سالن جو وحشتناک تر شد ولی در کل طبیعیه که برزیل بخواد تو خونه خودش طلا بگیره هرچند داوری هم زیاد جالب نبود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
مانی
-1 # مانی 1395-06-01 21:14
دیشب خوانتورینا زیاد خوب بازی نکرد یعنی مثل همیشه نبود. قبول دارین؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
سپهر
+5 # سپهر 1395-06-01 21:08
موافقم. با اینکه بازی 3 بر صفر شد ولی خیلی نزدیک بود. ایتالیا هم خوب بازی کرد اما جو سالن واقعا بهشون اجازه نداد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org