والیبال ایران: لیگ سی ام در حالی از 28 مهرماه آغاز می شود که فقط چند تیم متمول موفق به جذب ملی پوشان شده اند و از همین حالا چهره تیم های مدعی این رقابت ها مشخص است.

ستاره های والیبال ایرانبه گزارش والیبال ایران؛ قطار لیگ سی ام از 28 مهرماه با 12 واگن حرکت می کند تا در مقصد نهایی قهرمان فصل 95 نیز مشخص شود. این در حالی است که از همین حالا نگاهی به ترکیب تیم های حاضر در این مسابقات نشان می دهد که توازن قابل قبولی بین شرکت کنندگان برقرار نیست و فقط چند تیم متمول موفق به خدمت گرفتن ملی پوشان و ستاره های والیبال ایران شده اند و مابقی تیم ها به یاران جوان و بومی شان دل خوش کرده اند. به همین دلیل است که از همین حالا چهره مدعیان لیگ سی ام مشخص است و اگر اتفاق خاص و پیش بینی نشده ای رخ ندهد، جام به یکی از شهرهای تهران یا ارومیه خواهد رفت.

 

 

تیم والیبال بانک سرمایه

1 - بانک سرمایه:

(سید محمد موسوی، شهرام محمودی، فرهاد ظریف، عادل غلامی، مهدی مهدوی، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، علی شفیعی، علی جلالی)

سرمربی: مصطفی کارخانه

تیمی که دومین سال حیات خود در لیگ برتر والیبال را تجربه می کند، هنوز هم کارخانه اش خوب کار می کند و خوب خرج می کند تا در حالی که مدافع عنوان قهرمانی است، مدعی ترین تیم برای قهرمانی لیگ سی ام هم باشد. سرمایه داران که سال گذشته نصف تیم ملی را در اختیار داشتند امسال دو قدم جلوتر آمده اند و دریافت تیم خود هم را با جذب فرهاد قائمی و میلاد عبادی بیمه کردند تا ملی ترین تیم لیگ برتر لقب بگیرند. آنها در دفاع عادل غلامی، محمد موسوی و علی شفیعی را در اختیار دارند، فرهاد ظریف و مجتبی یوسفی لیبروهای بانک سرمایه هستند. سرمایه داران مهدی مهدوی تازه از تیم ملی کنار کشیده را هم در کنار ژیگادلو در پست پاسور دارند و پشت خط زن هم آنها نیز شهرام محمودی و علی جلالی دیگر ملی پوشان والیبال کشورمان هستند. بدین ترتیب اگر از نام سعید معروف که در تیم رقیب حضور دارد فاکتور بگیریم، بانک سرمایه امسال با ترکیب اصلی تیم ملی والیبال ایران قدم به رقابت های لیگ برتر والیبال می گذارد.

تیم والیبال پیکان تهران 95

 

2 - پیکان تهران:

(سعید معروف، امیر غفور، مهدی مرندی، مصطفی شریفات، محمد جواد معنوی نژاد، محمد فلاح، مسعود غلامی)

سرمربی: پیمان اکبری

پرافتخارترین تیم باشگاهی والیبال ایران که سال گذشته نائب قهرمان شد، امسال هم پا به پا بانک سرمایه برای رقابت آماده است و با جذب سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران خیز بلندی برای موفقیت در لیگ سی ام برداشته است. در فصل 95 امیر غفور و رضا صفایی در پست پشت خط زن، مهدی مرندی در پست لیبرو و مدافعانی چون مصطفی شریفات، مسعود غلامی و محمد فلاح ستاره های سرشناس والیبال پیکان را در کنار محمد جواد معنوی نژاد، سلیم چپرلی و فرهاد نظری افشار تشکیل می دهند و البته فرهاد سال افزون جوان هم آمده تا در کنار سعید معروف کسب تجربه کرده و به جایگاه سابق خود در والیبال بازگردد.

 

تیم والیبال شهرداری ارومیه 95

3 - شهرداری ارومیه:

(مجتبی میرزاجانپور، رحمان داوودی، آرمین تشکری)

سرمربی یوبومیر تراویسا

شهرداری ارومیه هم امسال ضلع سوم مثلث مدعیان لیگ برتر والیبال را تشکیل می دهد و اگرچه روی کاغذ ملی پوشان ایرانی این تیم از دو تیم مدعی تهرانی کمتر است اما فلامینگوها با جذب 2 بازیکن خارجی تراز اول از حالا یکی از مدعیان جام سی ام لقب گرفته اند. این تیم که در پست دریافت میرزاجانپور و رحمان داوودی را جذب کرده و آرمین تشکری را در کنار حامد رضایی و جواد محمدی نژاد در دفاع دارد، برای پست پاسور دراگان تراویسا، پاسور سابق تیم ملی والیبال ایتالیا که سال ها جزو برترین پاسورهای جهان بوده و در لیگ های معتبر دنیا به میدان رفته است را در اختیار گرفته و برای قطر پاسور نیز اولی پکا، ستاره ی پرقدرت و درخشان تیم ملی والیبال فنلاند را به ارومیه آورده تا روی کاغذ دست کمی از سایر رقبا نداشته باشد. طبق روال سال گذشته، عبدالرضا علیزاده نیز لیبروی شهرداری ارومیه در لیگ سی ام خواهد بود.

 

سعید معروف و علیرضا بهبودی

4 - شهرداری تبریز:

(علیرضا مباشری، علیرضا بهبودی)

سرمربی: عادل بناکار

تبریزی ها در لیگ سال جاری هم در جرگه تیم های بالای جدولی قرار خواهند داشت چراکه با حفظ کادرفنی و شاکله اصلی ترکیب فصل قبل خود و جذب چند یار سطح بالا، تیم خوبی را ساخته و پرداخته کرده اند. شهرداری که علیرضا مباشری را از چنگ همنام ارومی خود بیرون کشید و به تبریز آورد، با بازگشت علیرضا بهبودی که به تازگی از تیم ملی خداحافظی کرده در کنار حسن صنوبر، اکبر ولایی، محمدرضا موذن، میلان راشیج، معین رحیمی، سید مهدی بازارگرد، و عادل هوشیار بدون تردید می تواند کار مدعیان را سخت کرده و همواره جزو تیم های سطح بالای لیگ برتر قرار بگیرد.

تیم والیبال سایپا تهران

5 سایپا تهران:

(رضا قرا، سامان فائزی)

سرمربی: مسعود آرمات

نارنجی پوشان پایتخت نیز امسال تدارک مناسبی برای لیگ برتر دیده اند و اردو نشینی آنها در کشور بغارستان نشان داد که رده های بالای جدول را نشانه گرفته اند. این تیم علاوه بر ملی پوشانی چون رضا قرا و سامان فائزی از بازیکنانی نظیر مجتبی شبان، محمدرضا حیدری، آرش کمالوند، سعید شیرود و .. را نیز در اختیار دارند و از بدون تردید تیم دست و پا بسته ای نخواهند بود.

والیبال صالحین ورامین امیر حسینی

6 - صالحین ورامین:

( حمزه زرینی)

سرمربی: محمد ترکاشوند

به زعم ما یکی از تیم های مدعی لیگ 95 صالحین ورامین است. اگرچه از ترکیب المپیکی ایران تنها حمزه زرینی امسال در کنار ورامینی ها خواهد بود، اما محمد ترکاشوند تیم یکدستی را برای لیگ سی ام آماده کرده و نام هایی مانند امیر حسینی، امین علوی، سعید مصطفی وند، محمد محمد کاظم در کنار بازیکن خارجی جدید این تیم به نام کراسیمیر گئورگیف اسامی نیست که بتوان به آسانی از کنار آنها گذشت.

 

تیم والیبال کاله آمل 95

7 - کاله آمل:

( رسول آقچه لی، امیر حسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، جواد کریمی، اسماعیل طالبی و ...)

سرمربی: بهروز عطایی

تیم والیبال کاله آمل امسال با ترکیب متفاوتی در لیگ برتر حاضر شده و در واقع بهروز عطایی که مشترکا سرمربی تیم ملی جوانان و کاله آمل است تصمیم گرفته که با همان شاگردان جوان ملی پوشش در لیگ برتر هم شرکت کرده تا برای مسابقات جهانی سال آینده حاضر شوند. بازیکنان این تیم در واقع ستاره های نسل بعدی والیبال ایران هستند و باید منتظر بیشتر شنیدن نام این بازیکنان در آینده ای نزدیک باشیم.

 

 

لیگ سی ام با شرکت 12 تیم برگزار می شود و شهرداری اراک (با هدایت علی نقدی) و شهرداری ساری ( با هدایت بهزاد محمودی) دو تیم تازه لیگ برتری شده این مسابقات هستند که بازیکنان خوبی را نیز در اختیار دارند. علیرضا نادی مشهورترین بازیکن شهرداری اراک است و نماینده ساری نیز علاوه بر بازیکنان بومی 2 یار خارجی از کشور مونتنگرو نیز در اختیار گرفته و ادریش دانشور نیز در این تیم حضور دارد.

تیم والیبال پارسه تهران

نماینده شهر گنبد در لیگ سی ام نیز هاوش گنبد است که پس از چند سال دوری از این مسابقات بار دیگر به لیگ برتر آمده تا سالن المپیک و هواداران گنبدی بار دیگر خاطرات خوش گذشته را با این تیم تکرار کنند. نماینده خطه والیبال خیز گنبد با ترکیبی کاملا جوان و بومی و با هدایت بای محمد دوجی قدم به لیگ برتر می گذارد و در صورتی که میکائیل تاجر را جذب کنند این باریکن سرشناس ترین بازیکن گنبدی ها خواهد بود.البته آنها در پی جذب بازیکن خارجی نیز هستند و هنوز ترکیب نهایی آنها مشخص نشده است.

 

تیم والیبال هاوش گنبد

آرمان ورزشی اردکان هم امسال با هدایت عباسعلی میرحسینی در این رقابت ها شرکت می کند و بازیکنانی چون بهمن جهاندیده، ولی نورمحمدی و ... را در اختیار دارد. این تیم یک بازیکن بلغاری در اختیار گرفته و با ترکیبی از بازیکنان جوان بومی در کنار چهره های با تجربه تر والیبال آمده است تا بازی های قابل قبولی را به نمایش بگذارد.

تیم والیبال آرمان ورزش اردکان

البته لیگ سی ام یک میهمان جدید هم به نام پارسه تهران دارد که سکان هدایتش به دست فرهاد نفرزاده است و با ترکیب تیم نیروهای مسلح ایران در این مسابقات حاضر می شوند. پوریا فیاضی، جواد حسین آبادی، علی نودوزپور، علی اصغر مجرد، علی حسینی، بیژن براتی و طیب عینی از جمله بازیکنان سرشناس این تیم تهرانی هستند.

 

گفتنی است؛ فصل جدید رقابت های لیگ برتر والیبال کشور از تاریخ 28 مهرماه با برگزاری 6 دیدار آغاز خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

* دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
* ارسال پیام توسط یک نفر با نام های مختلف ممنوع است.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

farzin122
+2 # farzin122 1395-07-21 15:37
نتایج از اول معلومه با همون ترتیبی كه نوشتین تیم ملی ایران یا همون بانك سرمایه اول میشه پیكان دوم و ارومیه سوم میشه مگر كادرهای فنی بتونن نتایج رو یه كوچولو عوض كنن كه اینم امكانش خیلی كمه...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ا.ع
+7 # ا.ع 1395-07-20 17:05
خداییش اینطوری میخوایم لیگ پویا داشته باشیم؟ تیم های بانک سرمایه و پیکان یه پا تیم ملی الف و ب هستن . غالب بازیکن های زیر 20 سالمون هم توی یک تیم جمع شدن. بقیه تیم ها هم برای این که سرپا باشن اکثرا از بازیکن های درجه 3 و بازیکن های سابق تیم ملی استفاده کردن. کاملا مشخصه که لیست بعدی بازیکنان تیم ملی از کدوم بازیکن ها و کدوم تیم ها هست . بقیه تیم ها هم فقط برای پا برجا موندن لیگ هستن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر
ستاره روشن
+4 # ستاره روشن 1395-07-20 07:36
واقعا که با این برنامه ریزی مون برای لیگ شاهکار زدیم. البته جای امیدواری هست که جوان تر ها همتی کنن و خیلی هم نتایج از قبل معلوم نباشه ولی این شیوه مدیریت لیگ اصلا به نفع والیبال نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن | گزارش به مدیر

آخرین عناوین

  1. همه
  2. مطالب
  3. تصاویر
  4. ویدیوها

هر آنچه در والیبال نیاز دارید

ghab.gif

از سراسر اینترنت

مطالب ویژهتبلیغات متنی

ربات اینستاگرام ایران سوشال

ربات هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی، فعال و هدفمند ایرانی با امکان 3 روز تست رایگان!

www.iransocial.net

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اولین و برترین برگزارکننده تخصصی دوره های کاربردی بازاریابی اینترنتی در ایران

www.dmacourse.com

پول تیکت

نقد و بررسی و خرید بلیط استخرها و پارک های آبی، سونا و جکوزی سراسر ایران و تخفیف بلیط استخرها و پارک های آبی

www.poolticket.org